Jak prawidłowo zmierzyć moskitierę, żeby pasowała do okna?

moskitiery

W czasie upalnego lata dobrze wiemy, że latające owady są prawdziwym utrapieniem, przed czym ratuje nas moskitiera w oknie. Ważne jest jednak, aby upewnić się, że jest prawidłowo zmierzona i dopasowana do okna, aby umożliwić jej skuteczne działanie. W tym przewodniku znajdziesz podstawowe wskazówki dotyczące pomiaru i montażu moskitiery w oknach.

Gdzie sprawdzą się rolety wolnowiszące?

roleta wolnowisząca

Rolety wolnowiszące są jednymi z najprostszych i najbardziej uniwersalnych osłon okiennych. Tkanina po zwinięciu nawijana jest na rurkę nawojową, która może zostać zamontowana do okna, ściany, sufitu lub we wnęce okiennej. Roletami steruje się z użyciem specjalnego łańcuszka koralikowego. Rolety wolnowiszące sprawdzają się zarówno do dużych przeszkleń, jak i standardowych okien – powstają na wymiar i są niezwykle łatwe w montażu.

Jak wyczyścić roletę rzymską?

roleta rzymska na oknie w salonie

Rolety rzymskie to bardzo modne osłony okienne, sprawdzające się zarówno w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, jak i aranżacjach klasycznych i rustykalnych. Dostępne są w wielu wzorach i kolorach, a zatem jest w czym wybierać. Rolety powstają z tkanin, dlatego mogą się czasem brudzić i może być konieczne ich wypranie. O ile pozbycie się suchych zabrudzeń nie przysporzy większych problemów, to usunięcie plam może być dość trudnym zadaniem.

Poznaj zalety rolet dzień-noc

roleta z funkcją dzień noc

Roleta dzień-noc składa się z pasów materiałów zachodzących na siebie – można pokusić się o stwierdzenie, że jest to pewnego rodzaju połączenie żaluzji i pełnych osłon. Charakterystyczne dla rolet dzień-noc jest naprzemienne ustawienie pasów zaciemniających z prześwitującymi, co daje możliwość operowania ilością naturalnego światła wpadającego do pomieszczeń. Dzięki roletom dzień-noc wnętrze wydaje się wszechstronniejsze i nowocześniejsze.

Sposoby montażu plis okiennych

montaż plis okiennych

Plisy okienne charakteryzują się harmonijkową konstrukcją i ciekawym designem, dlatego w ostatnich latach stały się jednym z popularniejszych rodzajów osłon okiennych. Plisy montuje się na dwa sposoby, czyli inwazyjny i bezinwazyjny, w zależności od tego, czy konieczna jest ingerencja w strukturę okna. Plisy montowane metodą bezinwazyjną zakładane są na specjalnych uchwytach, w których umieszcza się mocowania całej rolety.

Jaką wybrać roletę dzień-noc – w kasecie czy bez?

rolety na oknie

Rolety dzień noc, są wyjątkowym rodzajem osłon okiennych i na przestrzeni ostatnich lat zyskują coraz więcej sympatyków. Większość osób oczekuje od zasłon trzech rzeczy: funkcjonalności, trwałości i wyglądu komponującego się z aranżacją wnętrza. Właściwie dobrane rolety dzień noc spełniają wszystkie z wymienionych oczekiwań. Najważniejszą rzeczą jest odpowiednie dopasowanie ich do wnętrza. Dostępne są dwa modele rolet – w kasetach i bez. Jakie są wady i zalety obydwu typów? Czy lepiej jest instalować rolety w kasecie, czy raczej wolno wiszące? Zapraszam do lektury i poznania odpowiedzi na postawione pytania.

Jakie osłony wybrać do przeszklonych ścian?

szklana ściana

Stosowane coraz częściej w budynkach przeszklone ściany wywołują niesamowite odczucia wizualne. Wspaniały design i wrażenie jeszcze większej przestrzeni jest niewątpliwą zaletą, ale warto pamiętać, że gdy okna mają taką ekspozycję, szybko się nagrzewają. Warto wówczas zamontować osłony, które skutecznie zabezpieczą wnętrze przed słońcem i będą jednocześnie ciekawym elementem architektonicznym. Czy istnieją nowoczesne rozwiązania, które możemy zastosować do szklanych powierzchni? Jakie osłony okienne wybrać do dużych przeszkleń? Zapraszam do lektury i poznania odpowiedzi na postawione pytania.

Jakie osłony okienne do stylu nowoczesnego?

salon nowoczesnego domu

Styl nowoczesny to przede wszystkim przestronność wnętrza, minimalizm i harmonia. Prostota nie musi oznaczać nudy. Wszystko bowiem zależy od koloru i rodzaju materiałów, na jaki się postawi w aranżacji wnętrza. Przystępując do urządzania domu, bądź mieszkania w tym stylu warto mieć na uwadze fakt, że z założenia ma on być przeciwnością pomieszczeń bogato zdobionych. Dlatego w oknach, zamiast zasłon i firanek będą dominować osłony okienne.

Jak konserwować żaluzje drewniane?

drewniane żaluzje

W przypadku dekoracji okien coraz częściej w nowoczesnych wnętrzach odchodzi się od tradycyjnych firanek i zasłon, na rzecz różnego rodzaju osłon wewnętrznych. Zobaczmy zatem jakie korzyści niesie za sobą stosowanie żaluzji drewnianych? O czym warto pamiętać podczas ich konserwacji?