Moskitiery – skuteczna ochrona przed owadami

Wiosną i latem przebywanie w pomieszczeniach z zamkniętymi oknami jest raczej nieprzyjemne i uciążliwe, a czasami wręcz niemożliwe. Otwiera się więc okna pomimo świadomości, że wraz ze strumieniem ożywczego powietrza, wlatują do nich owady, pyłki roślinne i kurz. Przedostające się insekty nie tylko skutecznie uprzykrzają ciepłe dni, ale mogą też być niebezpieczne. Dotyczy to w szczególności osób uczulonych na ich jad.

Problem ten przestaje istnieć z chwilą, gdy zamontujesz na oknach moskitiery okienne, czyli siatki uniemożliwiające owadom wlatywanie do środka. Taka bariera jest najskuteczniejszym sposobem, aby nie dopuścić do przedostawania się insektów do środka przez okna i drzwi balkonowe lub tarasowe. Wszelkie inne rozwiązania, takie jak elektroniczne odstraszacze czy preparaty przeciwko owadom, działają doraźnie. Moskitiera w postaci gęstej siatki montowanej do ram okna lub futryny drzwi to jedyna sprawdzona metoda, by pozbyć się problemu uciążliwych much, komarów, os czy pająków.

Jeśli szukasz wysokiej jakości moskitier we Wrocławiu, przejrzyj naszą ofertę.

Moskitiery okienne

moskitiery okienne

Siatki oferowanych moskitier okiennych są bardzo gęste, dzięki czemu zatrzymują się na nich wszystkie insekty, brud i pyłki. Jednak nie musisz się obawiać. Montaż takiej osłony nie sprawi, że w pomieszczeniach zrobi się ciemniej lub ucierpi na tym możliwość wyglądania przez okno. Proponujemy produkty wykonane z wysokiej jakości siatki, która jest bardzo delikatna i drobna. Dzięki temu moskitiera jest niemal niewidoczna, a przy tym doskonale pełni swoją funkcję.

Osłony szczelnie przylegają do ram okiennych, co gwarantują płetwy uszczelniające. Okienne moskitiery odgrywają swoją rolę wiosną, latem i jesienią. Przed zimą się je zdejmuje, czyści i chowa, aby znowu wyjąć wiosną, gdy owady staną się dokuczliwe. Montaż i demontaż siatek jest bardzo łatwy i każdy może przeprowadzić go samodzielnie.

Moskitiery na drzwi balkonowe i tarasowe

moskitiery drzwiowe

Drzwi balkonowe i tarasowe pozwalają na korzystanie ze świeżego powietrza, a także dają bliższy kontakt z naturą – szczególnie w przypadku tarasów wychodzących na ogród. Korzystając z nich, jest się jednak narażonym na obecność we wnętrzach owadów, kurzu, pyłków i liści. Chcąc pozbyć się tego problemu, warto zamontować w drzwiach balkonowych i tarasowych moskitiery drzwiowe. Są to gęste i trwałe siatki przeciwowadowe, które szczelnie przylegają do futryn.

Takie osłony można wzmacniać specjalnymi futrynami, które dopasowuje się odcieniem i kolorem do oryginalnych ram drzwiowych. Jedyną widoczną częścią moskitiery jest cieniutka i estetyczna siatka. Do otwierania moskitier montowanych w drzwiach służą małe uchwyty. Nie musisz zatem obawiać się, że montaż takiej siatki utrudni korzystanie z drzwi na balkon lub taras. Oferujemy różne możliwości otwierania moskitier, możesz więc wybrać taką, która będzie dla Ciebie najwygodniejsza.